Tibetské přírodní jílové produkty EPAM

Historie a použití jílu v léčení

Léčivé vlastnosti hlíny ať již je to zelený jíl nebo jíl jiných barevných odstínů, znají už od pradávna lidé i zvířata. Hlínou se léčili Sumerové, jíl byl používán i v dávném Egyptě, v Babylonii, čínská medicína, indická medicína i známá tibetská medicína s jílem ve všech jeho podobách dávno pracovala, jíl se používal i v Rusku. Jíl používal legendární léčitel Mikolášek, bylinář Karel, bylinář J.A.Zentrich, zmiňuje se o něm i Mathiolli. Hlína byla používána jak vnitřně, tak i na bahenní koupele a hliněné obklady.

Jílové obklady

Obklady z hlíny se používaly na onemocnění kloubů, radikulární syndrom (výhřez meziobratlových plotének) nebo na hnisající rány, které se po hliněných obkladech rychle hojily. Při dysfunkčních projevech žaludku a střev používali naši předkové hlínu vnitřně. Léčení hlínou lze doporučit při všech zánětlivých procesech.
Při apendicitidě a jiných prudce zánětlivých procesech je potřeba chladné obklady měnit často. Každé 1-2 hodiny, až se zánětlivý proces, doprovázený horkostí, zastaví. Ponechejte obklad na těle tak dlouho, až vysycháním začne poněkud pálit, což trvá přibližně 1 hodinu.
Při chronických onemocněních se hliněné obklady přikládají 1-2× za den nebo na celou noc.
Jílové obklady též vytahují záněty z kloubů a pomáhají při křečových žilách. Jestliže potřebujete kloub nebo cokoliv vyživit, položte na masku igelit, svrchu dejte ručník, aby maska nevysychala, ale živiny pronikaly do kůže. Pokud masku necháte vyschnout, vytahuje z těla "nepotřebné věci" jako záněty, soli, otoky, sraženiny, nečistoty atd.

Jílové pleťové masky

Tibetské přírodní jílové pleťové masky a jílové obklady EPAM
Mezi nejzajímavější výrobky, aplikující se na kůži, patří bezesporu tibetské pleťové masky a jílové obklady, které svými účinky příznivě působí nejen na pleť, ale i na vnitřní orgány. V Tibetu se těmito maskami a obklady léčí zánětlivá onemocnění kloubů, páteře a vnitřních orgánů břišní dutiny, včetně akutního zánětu slepého střeva. K dalším zajímavým účinkům patří regenerační schopnosti tibetských masek. Pokud se používají na oční víčka, tak masky příznivě působí na oční nemoci. Při aplikaci na obličej čistí pleť do hloubky, odstraňují odumřelé částečky a přebytečný tuk. Hojí zanícená místa, hnisavé puchýřky a akné. Okamžitě zlepšují barvu pleti, kůže se stává napjatou a hladkou. Tak jako všechny přípravky EPAM, tak i tibetské masky jsou nositeli kódu zdraví.
 

Složení masek a obkladů: léčebné bahno, výtažky léčivých rostlin.
Chemické složení: 50.6 % SiO2, 30 % Al2O3, 4 % Fe2O3, 1.06 % MgO, 0.89 % CaO, 0.84 % TiO2, 0.06 % MnO, 0.4 % Na2O, 0.8 % K2O, 0.24 % SO3, 0.3 % P2O5 a mikroelementy: Zn, Cu, Co, Cd, Se, Te, Mo.

Mateřídouška mírní záněty a desinfikuje.

Masky a jílové obklady na léčení orgánů, kloubů a páteře EPAM
Léčebné bahno lze aplikovat na bolestivá místa na páteři, bolestivé klouby, a též na všechny problémy, které se týkají vnitřních orgánů dutiny břišní. Zejména dobře působí na játra, žlučník, štítnou žlázu, gynekologické orgány, zánět slepého střeva.
Léčba by měla trvat dvacet dní bez přerušení, záleží na stupni vážnosti onemocnění. Již za týden by se mělo objevit zlepšení. V případě potřeby lze pokračovat i déle.

Teplá varianta bahenního obkladu

 • Potřebnou část masky nebo obkladů zahřejte na 45 °C. Je to teplota sice horká, ale ještě snesitelná.
 • Naneste na kloub.
 • Přiložte suchý hadr.
 • Zakryjte malou energetickou přikrývkou.
 • Energetickou přikrývku připevněte obinadlem.
 • Nechejte působit 40-120 minut.
 • Obklad sundejte až nebudete pod energetickou přikrývkou cítit teplo.

Studená varianta bahenního obkladu
Při zánětlivých onemocněních, která se projevují otokem, zčervenáním, ostrou bolestí a zvýšenou teplotou v tomto místě, nikdy nezahříváme postižené místo. Lze ji využít k vytažení otoku, bolesti, soli, atd. z těla, kloubů nebo páteře. Také ji můžeme použít k léčení onemocnění orgánů dutiny břišní.

 • Na postižené místo naneste masku nebo bahenní obklad.
 • Nechejte je důkladně vyschnout - 20-30 minut.
 • Poté masku nebo obklad smyjte teplou vodu.
 • Pokud se jedná o kloub nebo páteř, naneste olej Epam 40 a promasírujte.
 • Pokud se jedná o břicho, vmasírujte, po směru hodinových ručiček, olej Epam 52 - mátový.

V akutních případech, jako je zánět slepého střeva, vyvrtnutý kotník, nateklé koleno, atd. používáme intenzivní působení obkladu. Spočívá v opakovaném nanášení obkladu. Výše popsaná procedura se neprovádí pouze jednou denně, ale takto: Naneste obklad a nechejte vyschnout. Poté jej smyjte, vynechejte olej, a opět naneste nový obklad. Toto můžete opakovat třeba i desetkrát během jediného dne. Na závěr naneste olej.
V této variantě lze použít jak obklad pokojové teploty, tak obklad ochlazený, např. z lednice. Na ochlazený obklad přikládejte ještě hadřík a energetickou přikrývku, podobně jako u teplé varianty.


Druhy jílových masek

Tibetské jílové pleťové masky EPAM

Oživující: Složení - mumio. Navrací mládí pokožce a přispívá k jejímu napínání. Odstraňuje podráždění a zlepšuje vzhled pokožky.

Pro poškozenou pleť: Složení - cedr, borovice. Vhodná při různých vyrážkách, má také dezinfekční a prokrvující účinky.

Prokrvující: Složení - kafr, cedr. Má vynikající prokrvující, chladící a dezinfekční účinky. Je vhodné ji používat při uhrovité vyrážce. Obnovuje pokožku.

Pro citlivou pleť: Složení - máta, šalvěj. Odstraňuje reakci kůže na vliv škodlivého prostředí, zvyšuje ochranné funkce pleti, používá se proti akné, odstraňuje různé defekty kůže, snižuje pocení, zamezuje vypadávání vlasů. Dává pokožce chladící a tišící pocit.

Eukalyptová: Prospívá při uhrovitých vyrážkách, odstraňuje lupy, prokrvuje a desinfikuje pleť.

Levandulová: Při zrudnutí, zápalu, olupování - šupinatění kůže. Odstraňuje lupy a lámavost vlasů.

Mateřídoušková: Má prokrvující, posilující a dezinfekční účinky.

Propolisová: Má dezinfekční, protibakteriální účinky, regeneruje a omlazuje pleť.

Jedlová: Omlazuje a vyhlazuje pleť, zlepšuje stav vlasů a napomáhá k jejich růstu.

Smrková: Uvolňující, odstraňuje únavu z obličeje, příznivě působí proti vráskám.

Modřínová: Regenerační účinky, příznivý vliv na odstranění únavy z obličeje.

Jalovcová: Uvolňující a zároveň regenerační, odstraňuje únavu z obličeje. Příznivě působí proti vráskám.


Copyright (c) 2008 Design-pr.cz |