Léčba ekzémů a lupenky

 EKZÉM-LUPÉNKA-PSORIÁZA

to jsou velmi častá označení nemoci, kterou „vlastní“ stále větší procento populace. Mnohdy těmito nemocemi bývá postižena celá rodina, jsou to bohužel nemoci dědičné. Když tato slova slyšíme od svého lékaře, tak první reakce bývá : co teď budu dělat, co s tím? Vzhledem k tomu, že jsou to onemocnění z kategorie celoživotní, která se vyznačuje klidovými a aktivními obdobími, tak je potřeba, aby klidové období převládlo nad nepříjemným aktivním. Tato onemocnění zná i čínská a tibetská medicína, nejsou to tedy nemoci pouze naší doby.

Jak na ekzém a lupenku?

Už u lékaře pacienti s ekzémem a lupenkou uslyší, že se nemají stresovat, mají zůstat v klidu, protože každý stres se stává spouštěčem pro zhoršení zdravotního stavu. Alternativní a čínská a tibetská medicína se zaměřují v první řadě na prevenci. V tomto případě prevenci výsevu kožních nepříjemností.  

Detoxikace pomocí zeleného jílu

Nejdůležitějším a prvním krokem v léčbě ekzému a lupénky je vyčistění střeva – detoxikace organismu. Východní - čínská i tibetská medicína považuje zanesené střevo za prvopočátek všech problémů, které se projevují na pokožce, to znamená ekzém, lupénka, akné, plísně, nečistá pleť. Dokonce bych se přimluvila i za unavenou pokožku s vráskami. Během detoxikace organismu je potřeba počítat s tím, že může dočasně dojít ke zhoršení ekzému či lupénky nebo akné. Je to způsobeno tím, že co je nedobrého uvnitř těla, to se musí dostat někudy ven. Podle zásad čínské a tibetské medicíny je kůže náš největší detoxikační orgán, tudíž největší část “nečistot“ projevujících se ekzémem či lupenkou půjde ven přes kůži a část bude vyloučena a zpracována játry a ledvinami.Více o zeleném jílu

Pitný režim během detoxikace

Během detoxikační kúry je tedy logicky třeba zvýšit pitný režim, aby docházelo k plynulému vylučování toxinů, bakterií, plísní či jak se všechny ty „nečistoty“ uvnitř nás dají pojmenovat. Nejúčinnější jsou bylinné čaje. Při lupénce doporučujeme Psoriazen – bylinnou směs připravenou bylinářem Zentrichem a odzkoušenou  velkým množstvím  nešťastných lupenkářů. Ke směsi 4 balíčků Psoriazenu se přidávají pro zvýšení čistící účinnosti 2 balení Sarsaparilly. Na pitný režim pro nemocné ekzémem je určena Zentrichova směs Uniderm , které je potřeba využívat 6 balení, případně Alergozen s protialergickým účinkem bylinek. Pro ostatní nešťastníky, kteří mají problémy s akné, plísněmi, furunkly a dalšími kožními potížemi nabízíme Zentrichovu bylinnou směs Detoxozen, Hepatozen ( jaterní směs) nebo Urozen ( ledvinovou směs). Čaje se mohou kombinovat.

Zelený jíl  - “kartáček na střeva“

Samotné střevo je možno vyčistit zeleným jílem. Jíl v tomto případě působí jako „ kartáček na střeva“, opravdu mechanicky odstraní usazené nečistoty na sliznici, ale pouze v tom případě, že se v terapii používá voda i s jílem, nestačí pouze odstátá voda.To by nemělo co působit mechanicky. Samozřejmě že to není okamžitě. Kúra ze zeleného jílu na detoxikaci trvá trvá 21 dní.

Důležitost prevence v čínské a tibetské medicíně

Ideální je zopakovat si celou kúru 2-4 x ročně, nejlépe při změně ročního období. Čínská a tibetská medicína totiž dávají přednost prevenci. Při mimořádně zaneseném střevu zpočátku ani nepoznáme, že něco probíhá. Jílová kúra z Francouzského zeleného jílu EPAM nezpůsobuje ani průjem ani zácpu, naopak tyto problémy časem harmonizuje, tj. uvádí je do optimálního stavu. Po této kúře dojde i k lepšímu vstřebávání účinných látek a tím lepší výživě organismu.

Zevně doporučujeme na ekzém , lupenku, akné, plísně a další kožní potíže Univerzální Kittlovu mast EPAM, která díky svému složení, hlavně síře, pomáhá při utišení kožních potíží.

Bylinky na ekzém, lupenku a akné

Na ekzém, lupénku i akné zkuste bylinky

Bylinky na ekzém, lupenku a akné

Všechny tyto kožní projevy mají společný základ. Podle čínské medicíny je totiž vizitkou stavu tlustého střeva a plic naše pokožka. Pokud se začnou objevovat kožní projevy jako různé typy ekzému, lupenky, akné, dermatitidy a vřídky či vyrážky a jinak nečistá a povadlá pleť, tak to znamená, že uvnitř organismu není všechno tak, jak má být. V zanešeném organismu nepanuje harmonie.

Kožní problémy=problémy v tlustém střevě

Tlusté střevo je zanesené, na jeho sliznici ulpívají zbytky, které se nemohou vyloučit, v organismu probíhá otrava toxiny, přemnožují se patogenní bakterie a viry, které vylučují jedovaté toxiny. Tělo nestačí vylučovat odpadní produkty běžnou cestou, musí tak odpady vylučovat i pokožkou. V první řadě je potřeba detoxikovat a odkyselit organismus. Překyselený organismus dovoluje totiž nežádoucím bakteriím, virům a parazitům, aby se usídlili uvnitř našeho těla a škodili tam. Likvidovat je můžeme dvěma způsoby. Jednak mechanicky, tzn. „vyčistit kartáčkem na střeva“ stejně, jako se dříve čistily lahve od mléka a neutralizací nadměrné kyselosti, tedy odkyselením těla.

Tlusté střevo čistí Francouzský zelený jíl

Francouzský zelený jíl působí právě tak, jako zmiňovaný jako“kartáček na střeva“. Ve formě nápoje projde francouzský zelený jíl celým trávicím ústrojím a očistí sliznice. Francouzský zelený jíl zároveň působí zásadotvorně, čímž snižuje překyselení organismu. Během 21 denní kúry detoxikace francouzským zeleným jílem je potřeba zvýšit pitný režim, aby se toxiny mohly vyplavit z organismu.

Bylinné čaje na detoxikaci

Bylinářské koště je bylinný čaj odkyselující čistící, který vhodným způsobem jednak doplní potřebné tekutina a zárove pročistí detoxikační orgány, játra a ledviny a posílí tak jejich funkce. Další přípravek obsahující zásadité minerální látky, vápník, hořčík, sodík a draslík, dodáme organismu ve formě zásadité směsi MINERALY.

Odkyselení organismu pro zdravou pokožku

Zásaditá směs MINERALY je ochucená sypká směs zásaditých minerálů na přípravu nápoje, který se pije 3-4 x denně dlouhodobě. Doporučujeme dlouhodobé užívání, protože vlivem způsobu života, stresem, potravou, vzduchem, dochází k neustálému překyselování organismu. Na nemocnou pokožku budeme působit také přímo.

Síra pomáhá při ekzému a lupence

Použijeme např. BYLINÁŘOVO MAZÁNÍ SE SÍROU, což je emulzní přípravek, který regeneruje a pomáhá zklidňovat podrážděnou pokožku, zvláště s projevy lupenky a akné, je vhodné Bylinářovo mazání se sírou vyzkoušet všude tam, kde se síra osvědčuje.Bylinář Karel doporučuje: „Vyzkoušejte na problematickou pleť: ekzém, lupénka, akné, dermatitida, plísně (mykózy) a na potíže s pohybovým aparátem: klouby, šlachy, chrupavky, kloubní spojení, vazy“. O síře je známo, že je pro lidský organismus nezbytná. Nedostatek síry je ale samozřejmě stejně špatný jako její přebytek.

Nedostatek síry v těle může způsobit také: ekzémy, dermatitidy, lámavost vlasů a nehtů, jejich špatný růst, poruchy růstu, problémy s klouby, chrupavkami, šlachami. Síra tvoří velice důležitou složku fungicidů, což jsou látky, které působí proti růstu hub a plísní, podílí na syntéze kolagenu, nejdůležitější bílkoviny pro zdravou kůži. Síra desinfikuje krev a napomáhá trávení, stimuluje vylučování žluče, pomáhá organismu vzdorovat bakteriím a chrání buňky před negativními vlivy záření, znečištěním a toxickými účinky těžkých kovů, čímž zpomaluje proces stárnutí. Síru nemusíme jen mazat přes pokožku, přirozený zdroj síry je v běžných potravinách, které známe, tj.česnek, kapusta, majoránka, fazole, zelí, maliny, brokolice, květák, cibule a další. Síra se do organismu dostane také pokožkou. Pokožka stejným způsobem jako vylučuje toxiny ven, tak přijímá dovnitř vše dobré i zlé. Dobré je, že přijme pro naše zdraví nezbytnou síru, která je hlavní účinnou složkouBylinářova mazání se sírou na klouby a pokožku.

 

Výrobky si můžete zakoupit v e-shopu Zentrichovy apatyky.


 

Zdroj informací o detoxikaci, odkyselení organismu i důležitosti síry pro naše zdraví:R.S.Morse Zázračná detoxikace- Syrová strava a byliny pro dokonalou buněčnou regeneraci, Eminent

Copyright (c) 2008 Design-pr.cz |