Léčba včelími produkty - apiterapie

Tibetské medové elixíry EPAM
Med je nápoj Bohů a včely jsou jejich děti, praví prastaré řecké přísloví. Med je používán jako léčebný prostředek již od pradávna. O léčivých účincích medu psali takoví velikáni jako byl Hippokrates, Galén, Avicena. Elixír - to je med, jehož účinnost je zesílena přidáním bylinných extraktů.Technologie výroby je odvozena od způsobu výroby, vycházející z principů tibetské medicíny. Ta umožňuje zachovat léčebný potenciál bylinných extraktů ve své původní podobě.
Laboratorní expertizy ukázaly, že každý druh medového elixíru je bohatý na vitamíny a mikroelementy. Elixíry obsahují vitamíny C, řady B, biotin, E, A, D, P, z minerálních látek jsou to hlavně železo, mangan, selen, vápník, hořčík…

Tibetský medový elixír - žaludečně-střevní: Má protizánětlivou aktivitu, zesiluje obranné síly organizmu, posiluje imunitní systém, normalizuje fyziologické procesy v žaludku a střevech. Při pravidelném užívání upravuje kyselost žaludku, apetit, trávení, koriguje slizovou produkci střevních hlenů, ochraňuje před vznikem žaludečních vředů a žaludečních jizev.


Tibetský medový elixír - průduškový: Používá se jako doplněk k obvyklému nebo dietnímu stravování při různých problémech horních dýchacích cest, jako je bronchitida, bronchiální astma, akutní respirační onemocnění, chřipka.

Tibetský medový elixír - ledvinový: Tento medový elixír je vhodný zařadit do stravy jak v období náchylností k onemocnění močových cest a ledvin, tak při samotném onemocnění. Pomáhá při chronických, ale i akutních onemocněních ledvin, močových cest a močového měchýře. Při onemocnění močových cest je dobré pro posílení imunity přijímat také Medový elixír s mumiem.

Tibetský medový elixír - na klouby a páteř: Jeho vyvážený komplex bylinných extraktů, obsažených v kvalitním medu, umožňuje příznivě ovlivňovat celý pohybový aparát. Pomáhá při revmatizmu, artrózách, artritidách. Zmírňuje také bolestivost, která je průvodním jevem mnohých onemocnění kloubů a páteře.

Tibetský medový elixír - ženský: Tento medový elixír umožňuje efektivně ochránit a regenerovat celou ženskou reprodukční soustavu. Pomáhá regulovat menstruační cyklus. Používá se při všech chronických a akutních onemocněních ženských orgánů.

Tibetský medový elixír - na příjemný spánek: Nejdůležitějším bylinným extraktem tohoto elixíru je kozlík lékařský, který je označován za nejsilnější bylinu ovlivňující nervovou soustavu. Kromě kozlíku obsahuje elixír extrakty z máty, kmínu, fenyklu a tymiánu. Tato bylinná směs v kombinaci s medem příznivě působí na takové stavy, jako je stres, úzkost, nervozita, neurastenie, deprese. Příznivě působí na srdeční a žaludeční neurózy. Při podráždění nervové soustavy je dobré, kromě Elixíru na příjemný spánek, doplnit stravu také o Mumiový Elixír. Pro zklidnění a navození příjemného spánku je možné elixír přidat do teplého mléka.

Tibetský medový elixír - jaterní čistící: Pokud se zařadí do racionální stravy, tak působí jako preventivní prostředek před vznikem hepatitidy a narušení správné funkce žlučníku. Má protizánětlivou a posilující aktivitu. Zlepšuje chuť k jídlu, normalizuje funkci jater a pomáhá vylučovat toxické látky z organizmu. Hraje také důležitou úlohu při akutních a chronických onemocněních jater a žlučníku. Při nich je dobré Jaterní Elixír přijímat současně s Pelyňkovým elixírem.

Tibetský medový elixír - s mumiem: Je efektivní při zlomeninách kostí, po operacích, při žaludeční jizvě, žaludečních vředech. Zlepšuje léčení při onemocněních periferní nervové soustavy, jako je např. zánět nervu a míšního kořene. Pomáhá při neuralgii, kožních nemocech a svou nezastupitelnou úlohu hraje prakticky při všech chronických a akutních onemocněních, neboť výrazně posiluje imunitu a celý organizmus.
Tibetský medový elixír - s pelyňkem: Ve staré literatuře východní medicíny je pelyněk s medem doporučován při cukrovce, žloutence, bolestech hlavy, při léčbě zánětů močového měchýře, jater. Dále jako prostředek, který zklidňuje nervovou soustavu, zlepšuje ostrost sluchu a reguluje menstruační cyklus. Medový elixír s pelyňkem povzbuzuje chuť k jídlu, zažívání, a probouzí sílu u lidí, kteří jsou oslabeni nemocí. Podporuje tvorbu žaludečních šťáv, ovlivňuje činnost žlučníku a zvyšuje krvetvorbu. Při onemocnění žaludku a střev je vhodné pelyňkový elixír doplnit Elixírem žaludečním.

Tibetský medový elixír - s mátou: Ten kdo má rád chladivou chuť máty a mentolu si po stránce chuťové zcela jistě přijde na své. Medový elixír s mátou vám skutečně "protáhne" horní cesty dýchací. Proto je vhodné zařadit tento elixír při všech akutních a chronických respiračních onemocněních spolu s Průduškovým elixírem, jako doplňkovou léčbu onemocnění dýchacích cest a orgánů. Elixír také pomáhá při žaludečních a nervových problémech. Výrazná chuť máty není dána tím, že bychom do elixíru přidávali mentol, ale je dána propracovanou technologií výroby a zpracování mátového extraktu s medem.

Tibetský medový elixír - EPAM čága: Mnozí znají unikátní vlastnosti čágy, která se používá v medicíně východních národů tisíce let. S pomocí tibetské technologie čága, která hraje nejdůležitější úlohu ve složení medu, si zachovává svoji plnou biologickou aktivitu. Obsah minerálních látek (železo, mangan, zinek, měď, kobalt, molybden) je v tomto elixíru větší než množství, která se nacházejí v nejpoužívanějším ovoci a zelenině (víno, jablka, meruňky, rajčata…). Elixír čága ochraňuje játra a má výrazné antioxidační vlastnosti. Jde o efektivní prostředek pro korekci deficitu železa (anemie). Ukazuje se, že Medový elixír čága má blahodárné účinky při disbakterióze a chronických onemocněních trávícího a střevního traktu. Jedná se o přírodní produkt, který může pomoci také v prevenci onkologických onemocnění nebo jako prostředek zmírňující rozvoj tohoto onemocnění.
Region Sibiře upoutal pozornost vědců svou nízkou úrovní onkologických onemocnění. Učenci došli k závěru, že jednou z příčin tohoto příznivého stavu je fakt, že je v této oblasti tradicí pít čaje z čágy.

Tibetský medový 100% přírodní multivitamín: Kvalitní med je obohacen 6 rostlinami a pylem. Technologie umožňuje maximálně využít vitamínový a minerální potenciál, který se nachází v medu, plodech rakytníku, jeřabinách, brusinkách, šípku, v pupenech borovice a jedle. Do výrobku nejsou přidány žádné umělé přísady. Komplex vitamínů a minerálů je ve své nejpřirozenější podobě.
Lidský organizmus přijímá přírodní vitamíny mnohem lépe než vitamíny syntetického původu. Tibetský přírodní multivitamin obsahuje velké množství vitamínu C, vitamíny skupiny B, dále A, D, F, K, P, oleje, organické kyseliny, pektiny, třísloviny, slizy, flavonoidy, dále glukózu, sorbit, hořčiny z minerálních látek - jedná se hlavně o železo, draslík, mangan, zinek, měď, molybden, selen.
Užívání je vhodné pro doplnění denní dávky vitamínů a minerálů. Používá se při všech chronických a akutních onemocněních. Med zvyšuje odolnost organizmu, zvyšuje imunitní systém, má detoxikační vlastnosti. Pomáhá při léčbě zažívacích a dýchacích orgánů, pohybového aparátu.
Balení všech Tibetských medových elixírů je 300 g. Běžné dávkování 3 × denně 1 čajová lžička, nejlépe 20 minut před jídlem.

Tibetské medové pleťové masky EPAM
 Tibetské technologie zpracování včelího vosku, medu, rostlinného oleje a léčivých rostlin umožňuje připravovat výrobky, které jsou velmi přirozené pro lidský organismus. Medové masky se používaly již ve starém Egyptě. Tisíciletá praxe používání medových masek potvrdila jejich efektivnost. Tibetské medové masky změkčují a očišťují kůži, lehce a rychle pronikají do hloubky pleti.

Medová pleťová maska - s jedlí kanadskou
Složení: jedle kanadská, vosk, med a olej
Jde o velmi žádanou a účinnou medovou masku. Jedle kanadská s medem a voskem vytvářejí ojedinělou kombinaci, která svou bohatostí na přírodní vitamíny, minerály, enzymy, pryskyřice atd. účinně vyživuje, regeneruje pleť a tím výrazně pomáhá v procesu omlazení pokožky. Medová maska s jedlí kanadskou se používá také jako prostředek, který vtíráním do vlasů stimuluje jejich růst a zabraňuje vypadávání vlasů. Malé množství balzámu se vtírá do pokožky hlavy ke kořínkům vlasů a nechá se působit dvacet minut. Po té vlasy umyjeme klasickým způsobem.

Medová pleťová maska - s levandulí
Složení: levandule, med, glycerín, etanol
Medová maska s levandulí má uklidňující a hojivé účinky na pokožku. Používá se jako prevence proti stárnutí kůže. Hojí jizvy a popáleniny. Při aplikaci na oční víčka regeneruje unavené oči. Vtíráním do vlasů zajišťuje jejich lesk a pružnost. Ochraňuje vlasy před vypadáváním. Hmotnost náplně: 95 g

Medová pleťová maska - z jehličnanů
Složení: pryskyřice z jehličnanů, med, vosk, olej
Medová maska z jehličnanů má prokrvující a dezinfekční účinky. Med s pryskyřicí a voskem vyživuje kůži a pomáhá udržet pleť nejen krásnou, ale také zdravou. Hmotnost náplně: 95 g


Copyright (c) 2008 Design-pr.cz |