Gemmoterapie na nemoci kůže

Gemmoterapie na nemoci kůže:

ekzém, lupénka, akné, kožní zánět, opar, nežit, zánětlivá dermatóza, akutní a chronická kopřivka

 Gemmo – jilm se používá jako významný drenážní prostředek při všech onemocněních kůže . Jilm zbavuje organismus toxinů zevnitř a snižuje i hladinu kyseliny močové a cholesterol, takže zlepšuje potíže spojené se dnou a revmatismem.

Gemmo- černý rybíz -Po detoxikaci organismu následuje vlastní užívání bylinek na onemocnění kůže. Gemmopreparát z černého rybízu je považován za naprostý unikát mezi gemmopreparáty. Už Sv.Hildegarda ve 12.st. o černém rybízu tvrdila, že zesiluje účinek dalších bylin. Hlavní práci odvádí při zánětech, alergiích, působí jako protijed při bodnutí hmyzem nebo neutralizuje nežádoucí účinky chemických léků a má schopnosti adaptogenu.

Gemmo -kalina – podle čínské medicíny souvisí s meridiánem plic/tlusté střevo, kam spadá i kůže.Používá se tedy na astma, alergické projevy dýchací i kožní, bronchitidy a léčbu atopického ekzému a ekzému v zánětlivém stavu, podle francouzské školy gemmoterapie účinkuje i na svrab.

Gemmo – dub-majestátný a posvátný strom keltů, římanů i germánských kultur.Král lesa a symbol síly.Působí na kůru nadledvinek a má tedy efekt „kortizon- like“. Dub se používá při oparech, furunkulóze a problémech v ústní dutině.Působí i na zpevnění zubních lůžek, používá se tedy při paradentóze a krvácení z dásní.

Gemmo – jírovec  je určen hlavně na žilní problémy. Používá se při trudovitosti obličeje a při zanícení nežitů a furunklů.

Gemmo – ořešák – tradiční čínská medicína považuje ořešák za lék na meridián plíce-tlusté střevo-kůže.Blahodárně tedy působí při syndromu hyperimunity – lupenka, akné, sklerodermie, ekzém, kolagenóza, lupus erythematodos a pro nás exotických nemocech kůže : lepře a trichinóze.Ořešák působí na záněty, působí do hloubky a hraje roli při všech autoimunitních syndromech, jejichž některé kožní projevy mají spojitost s poruchou ve střevech.

Gemmo - rozmarýna se používá při potížích s akné.

Gemmo - růže šípková-šípek – v literatuře se uvádí, že může vyléčit bradavice, blahodárně se projevuje při zánětech – ekzém, nežity, opar, zánět sliznic.

Gemmo - vinná réva – podle čínské medicíny zasahuje pupen révy meridián plíce-tlusté střevo-kůži. Působí hlavně v oblasti zánětlivých potíží : růže(erisipel) , bradavice, kolagenóza, záněty kůže.

Gemmo – žito – gemmopreparát z žita kromě jiných účinků má schopnost zacelovat jizvy ve škáře a pokožce, používá se při lupénce.

Gemmo – topol –se používá  při problémech s výživou kůže.   

Gemmo – brusinka – se používá při problémech s výživou kůže(dermatomyozitida), podle čínské medicíny působí mj.v oblasti meridiánu plíce-tlusté střevo-kůže.

Gemmo-bříza – na bakteriální infekční chorobu kůže ( erysipel)

Gemmo- fíkovník- na bradavice a odumírání tkáně

Gemmo – lípa – svědění kůže při kopřivce

Při jakýchkoliv potížích projevujících se na kůži doporučujeme pročistit střevo Francouzským zeleným jílem.

Zevně aplikujte např. Univerzální Kittlovu mast ,  Tibetskou tinkturu Vlaštovičník, gel Divoká kosmetika ATOPLINE

Literatura:  J.A.Zentrich - Gemmoterapie

                    P.Andrianne - Velká kniha gemmoterapie

 


Copyright (c) 2008 Design-pr.cz |